Krysáci a ztracený Ludvík

Premiéra pohádky Krysáci a ztracený Ludvík sklidila právem potlesk ve stoje

pondělí 2. listopadu 2015

Na počátku října byla v pražském divadle Metro uvedena premiéra pohádky Krysáci a ztracený Ludvík, kterou diváci právem ocenili potleskem ve stoje. Jsou různá pohádková království a po celém světě lze nalézt místa, kde se odehrávají neuvěřitelné příběhy plné fantazie, nadsázky a dobrodružství. Tak přesně takové je království krysích kamarádů Huberta, Hodana, Edy, laboratorní myšky a přítele z Prahy, a jejich nerozlučitelného kamaráda sádrového trpaslíka Ludvíčka.

Krysáci řádili v broumovském divadle

19. - 20. října 2015, Broumov - Městské divadlo Broumov

Mateřské a základní školy strávily dopoledne v Městském divadle s populární pohádkou Krysáci a ztracený Ludvík, kterou znají ze stejnojmenného večerníčku ČT. 

Ještě se ani nerozevřela opona a už se děti vlnily do rytmu známé znělky Krysáků. Dětem se rozzářily oči po spatření krásně malovaných kulis.

Krysáci a ztracený Ludvík je pohádka pro malé i velké

Jsou různá pohádková království a po celém světě lze nalézt místa, kde se odehrávají neuvěřitelné příběhy plné fantazie, nadsázky a dobrodružství.  Tak přesně takové je království krysích kamarádů Huberta, Hodana, Edy – laboratorní myšky a přítele z Prahy a jejich nerozlučitelného kamaráda sádrového trpaslíka Ludvíčka.

Krysáci a ztracený Ludvík

19. října 2015

Nejsem zrovna ve věku, kdy bych měl navštěvovat dětská divadelní představení, nicméně po úspěchu několika kusů v minulé sezóně a tematicky spřízněné výstavě na šluknovském zámku jsem si v neděli 18. října 2015 řekl, že se na představení Krysáci a ztracený Ludvík podívat zajdu.

Že jsem ten nápad neměl sám, bylo jasné už zdálky - auta se kupila kolem divadla ze všech stran a pro neustávající frontu před pokladnou se musel posunout začátek představení. Nakonec se sešlo více než čtyři stovky platících diváků!

Čtyřlístek v pohádce

Legendární dětský komiks Čtyřlístek ožil v Praze

pondělí 10. února 2014

Čtyřlístek je nejdéle vydávaným českým komiksem. V sobotu poprvé v historii ožil, a to na scéně divadla Palace v Praze. Ilustrátorem a prvním autorem je Jaroslav Němeček. O divadelní scénář se postaral Libor Jeník, který hru Čtyřlístek v pohádce také režíroval.

Představení nepostrádalo dobrodružnost, o čemž svědčily výkřiky zděšení i radosti. Padla i celá řada spontánních rad od dětí z publika. A aby ne, vždyť Fifinka se potkala se zlou ježibabou, Pinďa zabloudil až do spícího království, Bobík se zamotal se samotným čertem a Myšpulín měl starosti s drakem.

Pohádkový Čtyřlístek vyprodal divadlo do posledního místa

17. února 2014, Broumov – Městské divadlo

V sobotu 17. února přivítalo broumovské divadelní jeviště pohádkový Čtyřlístek. O vstupenky byl obrovský zájem. Není divu - kdo by neznal čtveřici nerozlučných pohádkových kamarádů.

Pražské divadlo D5 přijelo do Broumova poprvé, ale některé z herců známe z Divadelní společnosti Julie Jurištové. Všichni jsme se těšili na dobrosrdečnou hospodyňku Fifinku, trochu roztržitého, ale geniálního vynálezce profesora Myšpulína, oddaného kamaráda, strašpytla a vtipálka Pinďu a nemotorného siláka Bobíka, který spolu s Pinďou neustále vymýšlí jednu lotrovinu za druhou...

Jaroslav Němeček, otec Čtyřlístku je čerstvý sedmdesátník

x

Jaroslav Němeček patří mezi nejznámější české ilustrátory a jen málo se ví, že je také a sochař. Vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze a od roku 1965 pracuje „na volné noze“.  Věnoval se také keramice a svá díla vystavoval po celé Evropě. Z jeho pera již 45 let dostává ke čtenářům a nadšencům originální český komiks Čtyřlístek.

Děti cestovaly z pohádky do pohádky se Čtyřlístkem

25. července 2015, Broumov - nádvoří benediktinského kláštera

Fifinka, Pinďa, Bobík a Myšpulín. Kdo by neznal známou čtveřici kamarádů, kteří se proslavili především díky své komiksové podobě. Poslední den Malého letního divadlení zavítali i do Broumova. Diváci tak mohli být svědky toho, jak se každý z těchto čtyř nerozlučných přátel díky profesorově vynálezu dostal ve snu do jiné pohádky. Fifinka se octla v Perníkové chaloupce u zlé ježibaby, Pinďa zase vysvobodil Šípkovou Růženku. Bobík naopak navštívil strašidelný mlýn a Myšpulín se utkal s drakem Bestyášem o vdavekchtivou princeznu Majdalenku.

Čtyřlístek dobývá divadelní prkna

x

Článek v tištěném časopise "Čtyřlístek".

Čtyřlístek v pohádce / Divadlo D5 Praha - PRO VELKÝ ZÁJEM PŘIDÁNO DALŠÍ PŘEDSTAVENÍ

16. února 2014

Není snad nikdo, kdo by neznal čtveřici nerozlučných kamarádů - dobrosrdečnou a důvtipnou hospodyňku Fifinku, trochu roztržitého, ovšem geniálního vynálezce profesora Myšpulína, často ustrašeného, ale oddaného kamaráda a vtipálka Pinďu a samozřejmě, nemotorného siláka Bobíka, který spolu s Pinďou neustále vymýšlí jednu lotrovinu zadruhou.

Jagababa a tři loupežníci

Pohádkovou sobotu děti prožily s Jagou Babou a třemi loupežníky

26. ledna 2013, Broumov – Městské divadlo Broumov

V sobotu 26. ledna se broumovské Městské divadlo stalo dějištěm pohádky s názvem Jagababa a tři loupežníci. Tentokrát se děti těšily z vystoupení pražského divadla Na rozHraní.

Kolem stovky dětí si nenechalo ujít klasický příběh o dobru a zlu. Příběh o přátelství, nesobeckosti a lásce, jehož hlavními hrdiny byla zlá čarodějnice Jagababa, princezna Krasněnka zakletá ve strašidlo, kocour Černoočko a tři loupežničtí bratři Bonifác, Grumpál a Hrombajs.